Fizjoterapia Dziecka
ul. Drukarska 3/45,
30-384 Kraków

Kombinezon Mollii

 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy INERVENTIONS / EXOPULSE - konstruktora i producenta kombinezonów Mollii w zakresie: konsultacji, prowadzenia testów oraz przygotowywania indywidualnych programów sterujących pracą kombinezonu dla pacjenta. 

 

Kombinezon jest certyfikowanym urządzeniem medycznym posiadającym oznakowanie CE, a tym samym jest zgodny z dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych (MDD 93/42 / EEC) i dyrektywą EMC.

Mollii to kombinezon z zestawem elektrod, które relaksują sprężyste, napięte i bolące mięśnie w sposób bezpieczny i prosty, pomagając w ten sposób wielu osobom ze spastycznością i obniżoną sprawnością ruchową.

Mollii stosuje się u osób z porażeniem mózgowym, udarem, uszkodzeniem rdzenia kręgowego i uszkodzeniem mózgu, a także innymi chorobami, które prowadzą do upośledzenia motoryki.
 
Kombinezon rehabilitacyjny MOLLII stosuje się w celu:
  • rozluźnienia mięśni spastycznych,
  • utrzymania lub zwiększenia zakresu ruchu,
  • aktywacji i reedukacji mięśni,
  • opóźnienia lub zapobiegania atrofii nieużywanych mięśni,
  • zwiększenia miejscowego krążenia krwi,
  • objawowego łagodzenia i leczenia przewlekłego nieuleczalnego bólu,
  • leczenia wspomagającego w przypadku bólu pooperacyjnego.
 

Koncepcja kombinezonu Mollii oparta jest na fizjologicznym zjawisku hamowania reciprokalnego, gdy poprzez stymulację mięśni antagonistycznych dochodzi do zmniejszania napięcia mięśni spastycznych. Elektryczna stymulacja mięśni normalizuje napięcie mięśniowe: aktywuje osłabione mięśnie i zmniejsza spastyczność.

Mollii pozwala użytkownikom uzyskać lepszą kontrolę nad ruchem. Stosowany jest w warunkach domowych (lub podczas terapii) co drugi dzień przez 60 min. Efekt najbardziej widoczny jest w dniu stymulacji, utrzymuje się do 72 godz.

Mollii jest sprzętem indywidualnym rozmiarowo dopasowanym do budowy pacjenta. Kombinezon jest wyposażony w panel sterujący, do którego wprowadza się program sterujący elektrostymulacją. Program jest przygotowany przez przeszkolonego fizjoterapeutę. Podczas testów, po przeprowadzoniu obserwacji i badaniu pacjenta, fizjoterapeuta na podstawie swojej wiedzy oraz doświadczenia określa parametry programu dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta.

 

Najmniejszy rozmiar kombinezonu przeznaczony jest dla dziecka o wzroście około 100 cm.

 

Testy Mollii w Polsce

 

Decyzja o stosowaniu kombinezonu Mollii powinna być poprzedzona przeprowadzeniem testu podczas którego sprawdzane są efekty pracy kobinezonu, których rodzaj i zakres jest indywidualny dla danego pacjenta.

 

Od 2017 r. organizujemy w Polsce testy dla osób zainteresowanych zakupem i wykorzystaniem w terapii osobistego urządzenia wspomagającego w postaci kombinezonu Mollii.

 

W naszej kompetencji są usługi fizjoterapeutyczne polegające na konsultacjach, wykonywaniu testów oraz przygotowywaniu dla pacjenta indywidualnego programu terapeutycznego sterującego kombinezonem, który bierze pod uwagę dysfunkcje pacjenta oraz jego potrzeby.

Testy w Krakowie

Na test w Krakowie można się umówić poprzez przesłanie zgłoszenia lub zapytania drogą mailową na adres: dpamulandt@gmail.com

Testy w innej miejscowości


Testy w innych miejscowościach Polski prowadzimy w przypadku, gdy testem jest zainteresowanych min. 7-miu pacjentów. W takim przypadku prosimy organizatora o kontakt w celu załatwienia spraw organizacyjnych oraz formalnych.

Planowane terminy testów:

 

  • Kraków - sobota co 2 miesiące - najbliższe 27 listopad 2021 r.
  • Łódź - piątek - 3 grudnia oraz sobota - 4 grudnia 2021 r..
  • Kraków - sobota - 5 luty 2022 r.

Zgłoszenia przyjmujemy na e-mail: dpamulandt@gmail.com