Fizjoterapia Dziecka
ul. Drukarska 3/45,
30-384 Kraków

Kombinezon Mollii

 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy INERVENTIONS / EXOPULSE - konstruktora i producenta kombinezonów Mollii w zakresie: konsultacji, prowadzenia testów oraz przygotowywania indywidualnych programów sterujących pracą kombinezonu dla pacjenta. 

 

Interesuje Cię kombinezon Mollii? Mamy dobre wieści! Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy INERVENTIONS / EXOPULSE – konstruktora i producenta kombinezonów Mollii w zakresie: konsultacji, prowadzenia testów oraz przygotowywania indywidualnych programów sterujących pracą kombinezonu dla pacjenta. 

Od 6 lat korzystając z naszego doświadczenia fizjoterapeutycznego, pomagamy w doborze kombinezonu, w jego ustawieniu oraz praktycznym użytkowaniu biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta.

Kombinezon Mollii jest certyfikowanym urządzeniem medycznym posiadającym oznakowanie CE, a tym samym jest zgodny z dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych (MDD 93/42 / EEC) i dyrektywą EMC.

Mollii to kombinezon z zestawem elektrod, które relaksują sprężyste, napięte i bolące mięśnie w sposób bezpieczny i prosty, pomagając w ten sposób wielu osobom ze spastycznością i obniżoną sprawnością ruchową.

Mollii stosuje się u osób z porażeniem mózgowym, udarem, uszkodzeniem rdzenia kręgowego i uszkodzeniem mózgu, a także innymi chorobami, które prowadzą do upośledzenia motoryki.
 
Kombinezon rehabilitacyjny MOLLII stosuje się w celu:

  • rozluźnienia mięśni spastycznych,
  • utrzymania lub zwiększenia zakresu ruchu,
  • aktywacji i reedukacji mięśni,
  • opóźnienia lub zapobiegania atrofii nieużywanych mięśni,
  • zwiększenia miejscowego krążenia krwi,
  • objawowego łagodzenia i leczenia przewlekłego nieuleczalnego bólu,
  • leczenia wspomagającego w przypadku bólu pooperacyjnego.

Koncepcja kombinezonu Mollii oparta jest na fizjologicznym zjawisku hamowania reciprokalnego, gdy poprzez stymulację mięśni antagonistycznych dochodzi do zmniejszania napięcia mięśni spastycznych. Elektryczna stymulacja mięśni normalizuje napięcie mięśniowe: aktywuje osłabione mięśnie i zmniejsza spastyczność.

Mollii pozwala użytkownikom uzyskać lepszą kontrolę nad ruchem. Stosowany jest w warunkach domowych (lub podczas terapii) co drugi dzień przez 60 min. Efekt najbardziej widoczny jest w dniu stymulacji, utrzymuje się do 72 godz.

Kombinezon Mollii jest sprzętem indywidualnym rozmiarowo dopasowanym do budowy pacjenta. Kombinezon jest wyposażony w panel sterujący, do którego wprowadza się program do sterowania elektrostymulacją. Program jest przygotowywany przez przeszkolonego fizjoterapeutę. Podczas testów, po przeprowadzeniu obserwacji i badaniu pacjenta, fizjoterapeuta na podstawie swojej wiedzy oraz doświadczenia dobiera parametry programu dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta.

Najmniejszy rozmiar kombinezonu przeznaczony jest dla dziecka o wzroście około 100 cm.

 

Testy Mollii w Polsce

Decyzja o stosowaniu kombinezonu Mollii powinna być poprzedzona przeprowadzeniem testu, podczas którego sprawdzane są efekty pracy kombinezonu, których rodzaj i zakres jest indywidualny dla danego pacjenta.

Od 2017 r. organizujemy w Polsce testy dla osób zainteresowanych zakupem i wykorzystaniem w terapii osobistego urządzenia wspomagającego w postaci kombinezonu Mollii.

W naszej kompetencji są usługi fizjoterapeutyczne polegające na konsultacjach, wykonywaniu testów oraz przygotowywaniu dla pacjenta indywidualnego programu terapeutycznego sterującego kombinezonem, który bierze pod uwagę dysfunkcje pacjenta oraz jego potrzeby.

 

Testy Mollii

Na test kombinezonu Mollii można się umówić poprzez przesłanie zgłoszenia lub zapytanie drogą mailową na adres: dpamulandt@gmail.com

 

Planowane terminy testów:

 

 

       Kraków - sobota - 27 lipca 2024 r.

  

 

Zgłoszenia przyjmujemy na e-mail: dpamulandt@gmail.com

 

 

 

Informacja dotycząca kombinezonów używanych

Kombinezon Mollii został przez producenta zgłoszony w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i PB w Polsce jako osobiste urządzenie medyczne wspomagające. Producent udostępnia czasowy elektroniczny certyfikat, który stanowi elektroniczne zabezpieczenie umożliwiające programowanie panela sterującego oraz prowadzenie testów tylko z panelem zakupionym bezpośrednio u producenta /nowym lub w sytuacji re-testu już zakupionym/. Ze względu na elektroniczne zabezpieczenie programu, programowanie paneli pozyskanych z innych źródeł niż producent jest niemożliwe.

 

Wymiana kombinezonu lub jego części w okresie użytkowania

 

W przypadku wyrośnięcia pacjenta z pierwszego rozmiaru kombinezonu Mollii dostępne są poszczególne części zestawu kombinezonu: bluza, spodnie, panel sterujący. Ten sam panel sterujący, który stanowi ok. 50% wartości zestawu, może być stosowany do kolejnych większych rozmiarów kombinezonu. Bluza oraz spodnie stanowią po ok. 25% wartości zestawu i mogą być nabywane w różnym czasie, niezależnie od siebie.

 

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt na e-mail: dpamulandt@gmail.com