Fizjoterapia Dziecka
ul. Drukarska 3/45,
30-384 Kraków

Kombinezon Mollii

 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy INERVENTIONS / EXOPULSE - konstruktora i producenta kombinezonów Mollii w zakresie: konsultacji, prowadzenia testów oraz przygotowywania indywidualnych programów sterujących pracą kombinezonu dla pacjenta. 

 

Interesuje Cię kombinezon Mollii? Mamy dobre wieści! Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy INERVENTIONS / EXOPULSE – konstruktora i producenta kombinezonów Mollii w zakresie: konsultacji, prowadzenia testów oraz przygotowywania indywidualnych programów sterujących pracą kombinezonu dla pacjenta. 

Od 6 lat korzystając z naszego doświadczenia fizjoterapeutycznego, pomagamy w doborze kombinezonu, w jego ustawieniu oraz praktycznym użytkowaniu biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta.

Kombinezon Mollii jest certyfikowanym urządzeniem medycznym posiadającym oznakowanie CE, a tym samym jest zgodny z dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych (MDD 93/42 / EEC) i dyrektywą EMC.

Mollii to kombinezon z zestawem elektrod, które relaksują sprężyste, napięte i bolące mięśnie w sposób bezpieczny i prosty, pomagając w ten sposób wielu osobom ze spastycznością i obniżoną sprawnością ruchową.

Mollii stosuje się u osób z porażeniem mózgowym, udarem, uszkodzeniem rdzenia kręgowego i uszkodzeniem mózgu, a także innymi chorobami, które prowadzą do upośledzenia motoryki.
 
Kombinezon rehabilitacyjny MOLLII stosuje się w celu:

  • rozluźnienia mięśni spastycznych,
  • utrzymania lub zwiększenia zakresu ruchu,
  • aktywacji i reedukacji mięśni,
  • opóźnienia lub zapobiegania atrofii nieużywanych mięśni,
  • zwiększenia miejscowego krążenia krwi,
  • objawowego łagodzenia i leczenia przewlekłego nieuleczalnego bólu,
  • leczenia wspomagającego w przypadku bólu pooperacyjnego.

Koncepcja kombinezonu Mollii oparta jest na fizjologicznym zjawisku hamowania reciprokalnego, gdy poprzez stymulację mięśni antagonistycznych dochodzi do zmniejszania napięcia mięśni spastycznych. Elektryczna stymulacja mięśni normalizuje napięcie mięśniowe: aktywuje osłabione mięśnie i zmniejsza spastyczność.

Mollii pozwala użytkownikom uzyskać lepszą kontrolę nad ruchem. Stosowany jest w warunkach domowych (lub podczas terapii) co drugi dzień przez 60 min. Efekt najbardziej widoczny jest w dniu stymulacji, utrzymuje się do 72 godz.

Kombinezon Mollii jest sprzętem indywidualnym rozmiarowo dopasowanym do budowy pacjenta. Kombinezon jest wyposażony w panel sterujący, do którego wprowadza się program do sterowania elektrostymulacją. Program jest przygotowywany przez przeszkolonego fizjoterapeutę. Podczas testów, po przeprowadzeniu obserwacji i badaniu pacjenta, fizjoterapeuta na podstawie swojej wiedzy oraz doświadczenia dobiera parametry programu dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta.

Najmniejszy rozmiar kombinezonu przeznaczony jest dla dziecka o wzroście około 100 cm.

 

Testy Mollii w Polsce

Decyzja o stosowaniu kombinezonu Mollii powinna być poprzedzona przeprowadzeniem testu, podczas którego sprawdzane są efekty pracy kombinezonu, których rodzaj i zakres jest indywidualny dla danego pacjenta.

Od 2017 r. organizujemy w Polsce testy dla osób zainteresowanych zakupem i wykorzystaniem w terapii osobistego urządzenia wspomagającego w postaci kombinezonu Mollii.

W naszej kompetencji są usługi fizjoterapeutyczne polegające na konsultacjach, wykonywaniu testów oraz przygotowywaniu dla pacjenta indywidualnego programu terapeutycznego sterującego kombinezonem, który bierze pod uwagę dysfunkcje pacjenta oraz jego potrzeby.

Testy Mollii w Krakowie

Na test kombinezonu Mollii w Krakowie można się umówić poprzez przesłanie zgłoszenia lub zapytanie drogą mailową na adres: dpamulandt@gmail.com

Testy Mollii w innej miejscowości

Testy w innych miejscowościach Polski prowadzimy w przypadku, gdy testem jest zainteresowanych min. siedmiu pacjentów. W takim przypadku prosimy organizatora o kontakt w celu uzgodnienia spraw organizacyjnych oraz formalnych.

Planowane terminy testów:

 

 

  • Kraków - sobota - 23 września 2023 r.

  

 

Zgłoszenia przyjmujemy na e-mail: dpamulandt@gmail.com

 

Informacja dotycząca kombinezonów używanych

Kombinezon Mollii został przez producenta zgłoszony w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i PB w Polsce jako osobiste urządzenie medyczne wspomagające. Producent udostępnia czasowy elektroniczny certyfikat, który stanowi elektroniczne zabezpieczenie umożliwiające programowanie panela sterującego oraz prowadzenie testów tylko z panelem zakupionym bezpośrednio u producenta /nowym lub w sytuacji re-testu już zakupionym/. Ze względu na elektroniczne zabezpieczenie programu, programowanie paneli pozyskanych z innych źródeł niż producent jest niemożliwe.

 

Wymiana kombinezonu lub jego części w okresie użytkowania

 

W przypadku wyrośnięcia pacjenta z pierwszego rozmiaru kombinezonu Mollii dostępne są poszczególne części zestawu kombinezonu: bluza, spodnie, panel sterujący. Ten sam panel sterujący, który stanowi ok. 50% wartości zestawu, może być stosowany do kolejnych większych rozmiarów kombinezonu. Bluza oraz spodnie stanowią po ok. 25% wartości zestawu i mogą być nabywane w różnym czasie, niezależnie od siebie.

 

 W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt na e-mail: dpamulandt@gmail.com

Warto zamówić kombinezon Mollii właśnie u nas!

Mamy wiedzę i doświadczenie, dzięki którym nasi pacjenci wykorzystują potencjał kombinezonów Molli w 100%. Prowadzimy ścisłą współpracę z ich producentem i zajmujemy się przygotowywaniem specjalnych programów dopasowanych do potrzeb osób noszących kombinezon. Decydując się na złożenie zamówienie poprzez naszą Poradnię, masz pewność, że sprzęt będzie idealnie dopasowany do dziecka i wspólnie wykorzystamy potencjał kombinezonu w 100%. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów. Jesteśmy do dyspozycji drogą telefoniczną i mailową. Można skorzystać również z wygodnego formularza  dostępnego na stronie.