Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy INERVENTIONS / EXOPULSE - konstruktora i producenta kombinezonów Mollii w zakresie: konsultacji, prowadzenia testów oraz przygotowywania indywidualnych programów sterujących pracą kombinezonu dla pacjenta.
Od 6 lat, korzystając z naszego doświadczenia fizjoterapeutycznego, pomagamy w doborze kombinezonu, w jego ustawieniu oraz praktycznym użytkowaniu biorąc pod uwagę różne indywidualne potrzeby pacjenta.
Kombinezon jest certyfikowanym urządzeniem medycznym posiadającym oznakowanie CE, a tym samym jest zgodny z dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych (MDD 93/42 / EEC) i dyrektywą EMC.
Koncepcja kombinezonu Mollii oparta jest na fizjologicznym zjawisku hamowania reciprokalnego, gdy poprzez stymulację mięśni antagonistycznych dochodzi do zmniejszania napięcia mięśni spastycznych. Elektryczna stymulacja mięśni normalizuje napięcie mięśniowe: aktywuje osłabione mięśnie i zmniejsza spastyczność.
Mollii pozwala użytkownikom uzyskać lepszą kontrolę nad ruchem. Stosowany jest w warunkach domowych (lub podczas terapii) co drugi dzień przez 60 min. Efekt najbardziej widoczny jest w dniu stymulacji, utrzymuje się do 72 godz.
Mollii jest sprzętem indywidualnym rozmiarowo dopasowanym do budowy pacjenta. Kombinezon jest wyposażony w panel sterujący, do którego wprowadza się program sterujący elektrostymulacją. Program jest przygotowany przez przeszkolonego fizjoterapeutę. Podczas testów, po przeprowadzoniu obserwacji i badaniu pacjenta, fizjoterapeuta na podstawie swojej wiedzy oraz doświadczenia dobiera parametry programu dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta.
Najmniejszy rozmiar kombinezonu przeznaczony jest dla dziecka o wzroście około 100 cm.
Testy Mollii w Polsce
Decyzja o stosowaniu kombinezonu Mollii powinna być poprzedzona przeprowadzeniem testu podczas którego sprawdzane są efekty pracy kombinezonu, których rodzaj i zakres jest indywidualny dla danego pacjenta.
Od 2017 r. organizujemy w Polsce testy dla osób zainteresowanych zakupem i wykorzystaniem w terapii osobistego urządzenia wspomagającego w postaci kombinezonu Mollii.
W naszej kompetencji są usługi fizjoterapeutyczne polegające na konsultacjach, wykonywaniu testów oraz przygotowywaniu dla pacjenta indywidualnego programu terapeutycznego sterującego kombinezonem, który bierze pod uwagę dysfunkcje pacjenta oraz jego potrzeby.
Testy w Krakowie
Na test w Krakowie można się umówić poprzez przesłanie zgłoszenia lub zapytania drogą mailową na adres: dpamulandt@gmail.com
Testy w innej miejscowości
Testy w innych miejscowościach Polski prowadzimy w przypadku, gdy testem jest zainteresowanych min. 7-miu pacjentów. W takim przypadku prosimy organizatora o kontakt w celu uzgodnienia spraw organizacyjnych oraz formalnych.
Planowane terminy testów:
Zgłoszenia przyjmujemy na e-mail: dpamulandt@gmail.com
Kombinezon Mollii został przez producenta zgłoszony w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i PB w Polsce jako osobiste urządzenie medyczne wspomagające. Producent udostępnia czasowy elektroniczny certyfikat, który stanowi elektroniczne zabezpieczenie umożliwiające programowanie panela sterującego oraz prowadzenie testów tylko z panelem zakupionym bezpośrednio u producenta /nowym lub w sytuacji re-testu już zakupionym/. Ze względu na elektroniczne zabezpieczenie programu, programowanie paneli pozyskanych z innych źródeł niż producent jest niemożliwe.
Wymiana kombinezonu lub jego części w okresie użytkowania
W przypadku wyrośnięcia pacjenta z pierwszego rozmiaru kombinezonu Mollii dostępne są poszczególne części zestawu kombinezonu: bluza, spodnie, panel sterujący. Ten sam panel sterujący, który stanowi ok. 50% wartości zestawu, może być stosowany do kolejnych większych rozmiarów kombinezonu. Bluza oraz spodnie stanowią po ok. 25% wartości zestawu i mogą być nabywane w różnym czasie, niezależnie od siebie.
W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt na e-mail: dpamulandt@gmail.com