Fizjoterapia Dziecka
ul. Drukarska 3/45,
30-384 Kraków
 

Zoga Wady Postawy

Prowadzący: Wojciech Cackowski

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta ATSI
Certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains

zobacz wiecej

Wojtek przez całe swoje życie fascynował się ruchem, sportem i pracą z ciałem. Ukończył wychowanie fizyczne oraz fizjoterapię, a także został certyfikowanym terapeutą integracji strukturalnej ATSI (dawniej KMI). Przez ostanie 10 lat jest terapeutą manualnym i praktykiem jogi, który łączy je z pracą powięziową w wodzie. Jednocześnie jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci.

Mieszka i pracuje w Polsce, gdzie tworzy zespół terapeutów łączących fizjoterapię, ATSI oraz ZOGĘ w pracy z Pacjentami. Jest pasjonatem poznawania anatomii od strony praktycznej podczas szkoleń sekcyjnych, w których regularnie uczestniczy, oraz wprowadził do Polski wraz ze swym mistrzem sekcyjnym Toddem Garcia. Dzięki tej wiedzy stworzył podstawy projektu ZOGA MOVEMENT, który łączy integrację strukturalną, asany jogi, oraz interwencje manualne dając możliwość precyzyjnego wpływania na ułożenie ludzkiego organizmu. Niezależnie od Zogi oraz ATSI, Wojtek prowadzi szkolenia z pracy na bliznach wg. koncepcji Sharon Wheeler, integracji strukturalnej w neurologii dziecięcej oraz inne projekty edukacyjne łączące różne dziedziny medycyny. Jest zaangażowany w wiele projektów, takich jak Worldwide Exercise is Medicine czy Walk for Health.

Regularnie prowadzi wykłady dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i ruchowych w Polsce, Europie i na świecie. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Jego największą pasją jest praca manualna połączona z ruchem oraz holistyczne podejście do leczenia dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych. Swoją pasją z powodzeniem zaraża od wielu lat na prowadzonych przez siebie warsztatach dla terapeutów manualnych jak i dla miłośników ruchu.

Prowadzący: Beata Anderko

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta ZOGA Movement Therapy

zobacz wiecej

Beata jest fizjoterapeutką, certyfikowanym terapeutą hipoterapii (2007), PNF (2015), ZOGA Movement Therapy (2022). Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach prowadzonych przez takie autorytety jak Wojciech Cackowski, Sharon Wheeler, Jannie Cnossen, doskonali swój warsztat podczas szkoleń i asyst. Od kilkunastu lat prowadzi własny gabinetu rehabilitacji, gdzie z grupą doświadczonych terapeutów pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia i sprawności. Szczególnie bliska jej sercu jest terapia manualna połączona z ruchem, praca na czaszce i kościach. Dobre czytanie ciała daje jej możliwości dobrania specjalistycznych technik terapii by osiągnąć zamierzony efekt strukturalny i funkcjonalny. Zaangażowana społecznie – swoją pracą wspiera lokalne inicjatywy sportowe i kulturalne, prowadzi zajęcia ruchowe z zakresu Zoga Movemnet. Pasjonatka, ciagle doskonali umiejetnosci, poszerza wiedzę z zakresu anatomii sekcyjnej zarówno swoje, jak i swoich wspołpracowników

Cena: 3600 zł

Termin: 22 – 26 kwietnia 2024 r.

Miejsce: Kraków

Cel i efekty szkolenia:

Na szkoleniu otrzymasz wiedzę oraz umiejętności dotyczące:

oceny prawidłowej postawy i ruchu oraz strategie terapeutyczne; omówienia interakcji stopy z podłożem i konsekwencji braku tej równowagi w reszcie ciała; tworzenia strategii dla poprawy mechaniki stopy i nogi, dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa; stopa i kończyna dolna; technik skutecznie wpływających na strukturę i ruch w obszarze stopy i kończyn dolnych; uzupełnienie technik manualnych o techniki kierowania ruchem; klatki piersiowej i kręgosłupa; nieprawidłowości występujących w obrębie klatki piersiowej i kręgosłupa. praca nad przywróceniem prawidłowej ruchomości i postawy ciała; spirali mięśniowo-powięziowej; omówienia przebiegu oraz analizy funkcjonalnej tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej; tkanek głębokich a wady postawy; tkanek głębokich, połączeń mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne połączenia tkanek w ciele.
 
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych i korespondujących z nimi wad postawy. Nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Ćwiczenia zalecane pacjentom do domu z zakresu metody Zoga Movement, które wspomagać będą proces terapeutyczny.
 
Dwie sesje demo przeprowadzone przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.
 
 

W cenie szkolenia otrzymasz:

 • 42 godziny dydaktyczne szkolenia, w tym 33 godziny dydaktyczne zajęć praktycznych
 • informacje o źródłach wiedzy, na których zostało oparte szkolenie
 • część teoretyczną w postaci zobrazowania oraz szczegółowego omówienia,
 • szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawioną w ciekawy i zrozumiały sposób,
 • BodyReading (ocena wizualna) – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców,
 • techniki pracy z nieprawidłowymi wadami postawy – każda technika będzie pokazana ze zrozumieniem tak by można ją było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej,
 • pracę z dziećmi z różnymi problemami z wykorzystaniem poznanych technik,
 • dyskusję i możliwość dzielenia się obserwacjami i dobrymi praktykami
 • sprawdzenie swoich umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych,
 • rekomendacje i wskazówki dotyczące samokształcenia po zakończeniu szkolenia
 • informacje o dalszych szkoleniach
 • informacje o materiałach pomocnych w dalszym rozwoju
 • certyfikat uczestnictwa w szkoleniu
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze standardami Ministerstwa Edukacji Narodowej

Wstępne wymagania wobec uczestników:

Wykształcenie: fizjoterapeuci, lekarze, studenci fizjoterapii.
 

Plan szkolenia:

Dzień Dzień tygodnia Od Do
22 kwietnia Poniedziałek   Wojciech Cackowski, Beata Anderko 9:00 17:00
23 kwietnia Wtorek            Wojciech Cackowski, Beata Anderko 9:00 17:00
24 kwietnia Środa              Beata Anderko 9:00 17:00
25 kwietnia Czwartek        Beata Anderko 9:00 17:00
26 kwietnia Piątek             Beata Anderko 9:00 14:00

Program szkolenia:

  Opis zakresu szkolenia
 1
Ocena prawidłowej postawy i ruchu oraz strategie terapeutyczne
Omówienie interakcji stopy z podłożem i konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Tworzenie strategii dla poprawy mechaniki stopy i nogi, dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.
2
Stopa i kończyna dolna
Techniki skutecznie wpływające na strukturę i ruch w obszarze stopy i kończyn dolnych. Uzupełnienie technik manualnych o techniki kierowania ruchem.
3
Klatka piersiowa i kręgosłup
Nieprawidłowości występujące w obrębie klatki piersiowej i kręgosłupa. Praca nad przywróceniem prawidłowej ruchomości i postawy ciała.
Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na pacjencie z zewnątrz.
Praca kursantów na dzieciach.
4
Spirala mięśniowo-powięziowa
Omówienie przebiegu oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.
5
Tkanki głębokie a wady postawy
Tkanki głębokie, połączenia mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne połączenia tkanek w ciele.
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych i korespondujących z nimi wad postawy. Nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Ćwiczenia zalecane pacjentom do domu z zakresu metody Zoga Movement, które wspomagać będą proces terapeutyczny.

Opinie:

Zapisz się na szkolenie

E-mail:
Imię:
Nazwisko:
Numer telefonu:
Nazwa zawodu lub kierunku studiów:
Numer prawa wykonywania zawodu medycznego:
PESEL:
Data urodzenia:
Miejsce urodzenia:
Czy chcesz otrzymać fakturę VAT na firmę?
Czy korzystasz ze zwolnienia VAT?
Nazwa firmy
NIP firmy
Ulica
Numer domu/mieszkania
Numer lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Wysłanie formularza Zgłoszeniowego szkolenia jest równoznaczne z zapoznaniem się oraz akceptacją niżej wymienionych zgód oraz Regulaminu Szkoleń.
Zaznacz wszystkie zgody
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez podmiot Dorota Pamuła Terapia NDT-Bobath, NIP 678 26 66 169 zgodnie z informacjami zawartymi w OCHRONA_DANYCH_OSOBOWYCH_klauzula_informacyjna_szkolenia.pdf. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu, poprawiania oraz usunięcia moich danych osobowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji organizacyjnych w rozumieniu art.10 ust 1. ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od podmiotu Dorota Pamuła Terapia NDT-Bobath, NIP 678 26 66 169.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawie z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo Telekomunikacyjne w celach marketingowych przez podmiot Dorota Pamuła Terapia NDT-Bobath, NIP 678 26 66 169 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz że zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, poprawiania oraz usunięcia.