Fizjoterapia Dziecka
ul. Drukarska 3/45,
30-384 Kraków
 

Zoga w Pediatrii Rozluźnianie Mięśniowo Powięziowe Moduł 1

Prowadzący: Agnieszka Wójtowicz

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta NDT-Bobath, PNF, ATSI

zobacz wiecej

Agnieszka jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu - Wydział Fizjoterapii w 2003 r., jest także terapeutą NDT- Bobath od 2007 roku. Pracuje głównie z dziećmi z problemami neurologicznymi. W 2009 ukończyła szkolenie Bobath Baby, następnie Bobath Refresher, Baby Advance, PNF, SI. Przygoda z  Anatomy Trains rozpoczęła się w 2012 roku od szkolenia dla Terapeutów Ruchowych, następnie poprzez wszystkie moduły ATSI II. Brała udział w licznych warsztatach dotyczących pracy na bliznach, kościach z Sharon Wheeler, biomechanicznej analizy chodu z Jamesem Earlsem i wielu innych. Praca nad własnym warsztatem została zwieńczona uzyskaniem certyfikatu Terapeuty Strukturalnie pracującego z ciałem w Modelu Anatomy Trains. A wszystko to dla pacjentów tych małych i mniejszych żeby jakość ich życia była na możliwie najwyższym poziomie.

Prowadzący: Wojciech Cackowski

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta ATSI
Certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains

zobacz wiecej

Wojtek przez całe swoje życie fascynował się ruchem, sportem i pracą z ciałem. Ukończył wychowanie fizyczne oraz fizjoterapię, a także został certyfikowanym terapeutą integracji strukturalnej ATSI (dawniej KMI). Przez ostanie 10 lat jest terapeutą manualnym i praktykiem jogi, który łączy je z pracą powięziową w wodzie. Jednocześnie jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci.

Mieszka i pracuje w Polsce, gdzie tworzy zespół terapeutów łączących fizjoterapię, ATSI oraz ZOGĘ w pracy z Pacjentami. Jest pasjonatem poznawania anatomii od strony praktycznej podczas szkoleń sekcyjnych, w których regularnie uczestniczy, oraz wprowadził do Polski wraz ze swym mistrzem sekcyjnym Toddem Garcia. Dzięki tej wiedzy stworzył podstawy projektu ZOGA MOVEMENT, który łączy integrację strukturalną, asany jogi, oraz interwencje manualne dając możliwość precyzyjnego wpływania na ułożenie ludzkiego organizmu. Niezależnie od Zogi oraz ATSI, Wojtek prowadzi szkolenia z pracy na bliznach wg. koncepcji Sharon Wheeler, integracji strukturalnej w neurologii dziecięcej oraz inne projekty edukacyjne łączące różne dziedziny medycyny. Jest zaangażowany w wiele projektów, takich jak Worldwide Exercise is Medicine czy Walk for Health.

Regularnie prowadzi wykłady dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i ruchowych w Polsce, Europie i na świecie. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Jego największą pasją jest praca manualna połączona z ruchem oraz holistyczne podejście do leczenia dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych. Swoją pasją z powodzeniem zaraża od wielu lat na prowadzonych przez siebie warsztatach dla terapeutów manualnych jak i dla miłośników ruchu.

Cena: 3600 zł

Termin: 17 – 21 kwietnia 2024 r.

Miejsce: Kraków

Cel i efekty szkolenia:

Na szkoleniu otrzymasz wiedzę oraz umiejętności dotyczące:
pracy manualnej, technik uwalniania tkanek miękkich wsparte umiejętnością precyzyjnej oceny strukturalnej i funkcjonalnej. Metoda ta bardzo współgra z zasadami alingment stosowanymi np. w terapii NDT-Bobath i stanowi bardzo dobre przygotowanie i uzupełnienie terapii neurorozwojowej. Szkolenie będzie ukierunkowane na obszary, które często stanowią wyzwanie dla terapeutów w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi.

Nauczysz się,
metod pracy manualnej; strukturalnego rozumienia zależności w ciele, co pozwoli pojąć relacje pomiędzy wieloma obszarami ciała, które dają nam obraz tego jak stabilność warunkuje właściwą funkcję i jak jej zaburzenie może prowadzić do dysfunkcji; kiedy relacje pomiędzy strukturami tworzącymi ciągłość zostaną zrozumiane – nauczysz się badać i oceniać ich funkcjonowanie oraz poprzez zrównoważoną pracę przywrócić balans i łatwość funkcjonowania na przebiegu tych struktur.

W cenie szkolenia otrzymasz:

 • 42 godziny dydaktyczne szkolenia, w tym 33 godziny dydaktyczne zajęć praktycznych,
 • informacje o źródłach wiedzy, na których zostało oparte szkolenie,
 • część teoretyczną w postaci zobrazowania oraz szczegółowego omówienia,
 • szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawioną w ciekawy i zrozumiały sposób,
 • Analizę Posturalną – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców,
 • techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego – każda technika będzie pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej,
 • pracę z dziećmi z różnymi problemami neurologicznymi, z wykorzystaniem poznanych technik,
 • dyskusję i możliwość dzielenia się obserwacjami i dobrymi praktykami,
 • sprawdzenie swoich umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych,
 • rekomendacje i wskazówki dotyczące samokształcenia po zakończeniu szkolenia,
 • informacje o dalszych szkoleniach,
 • informacje o materiałach pomocnych w dalszym rozwoju,
 • certyfikat uczestnictwa w szkoleniu,
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze standardami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wstępne wymagania wobec uczestników:

Wykształcenie: fizjoterapeuci, lekarze, studenci fizjoterapii
Poziomu zaawansowania: moduł 1

Plan szkolenia:

Dzień Dzień tygodnia Od Do
17 kwietnia Środa                  Agnieszka Wójtowicz 9:00 17:00
18 kwietnia Czwartek             Agnieszka Wójtowicz 9:00 17:00
19 kwietnia Piątek                  Agnieszka Wójtowicz 9:00 17:00
20 kwietnia Sobota                Agnieszka Wójtowicz 9:00 17:00
21 kwietnia Niedziela             Agnieszka Wójtowicz, Wojciech Cackowski 9:00 14:00

Program szkolenia:

  Opis zakresu szkolenia
 1 Powierzchowne tkanki znajdujące się z przodu ciała
Celem jest poznanie przebiegu włókien i struktur znajdujących się z przodu ciała. Nauczymy sposobów oceny funkcjonalnej oraz technik rozluźniania mięśniowo – powięziowego przebiegających w tej okolicy.
2 Powierzchowne tkanki znajdujące się z tyłu ciała
Omówienie przebiegu struktur z tyłu ciała, ocena funkcjonalna oraz techniki pracy uwalniania mięśniowo- powięziowego. Ta część szkolenia skoncentrowana jest na interakcji stopy z podłożem i konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Pozwoli tworzyć strategie dla poprawy mechaniki stopy i nogi dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.
3 Tkanki znajdujące się po bocznej stronie ciała
Omówienie tkanek znajdujących się po bocznej stronie wraz z narzędziami w postaci technik wykorzystywanych w pracy z najmłodszymi. Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na pacjencie z zewnątrz.
Praca kursantów na dzieciach.
4 Spirala mięśniowo-powięziowa
Omówienie przebiegu oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.
5 Tkanki głębokie, połączenia mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych, nauka wybranych technik na tkankach głębokich.

Opinie:

"Dla mnie kurs był bardzo wartościowym doświadczeniem, poznane nowe sposoby oceny pacjenta – całkowicie inne spojrzenie na możliwość pracy."

"Było super czekam na kolejne :)"

 

Zapisz się na szkolenie

E-mail:
Imię:
Nazwisko:
Numer telefonu:
Nazwa zawodu lub kierunku studiów:
Numer prawa wykonywania zawodu medycznego:
PESEL:
Data urodzenia:
Miejsce urodzenia:
Czy chcesz otrzymać fakturę VAT na firmę?
Czy korzystasz ze zwolnienia VAT?
Nazwa firmy
NIP firmy
Ulica
Numer domu/mieszkania
Numer lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Wysłanie formularza Zgłoszeniowego szkolenia jest równoznaczne z zapoznaniem się oraz akceptacją niżej wymienionych zgód oraz Regulaminu Szkoleń.
Zaznacz wszystkie zgody
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez podmiot Dorota Pamuła Terapia NDT-Bobath, NIP 678 26 66 169 zgodnie z informacjami zawartymi w OCHRONA_DANYCH_OSOBOWYCH_klauzula_informacyjna_szkolenia.pdf. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu, poprawiania oraz usunięcia moich danych osobowych.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji organizacyjnych w rozumieniu art.10 ust 1. ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od podmiotu Dorota Pamuła Terapia NDT-Bobath, NIP 678 26 66 169.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawie z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo Telekomunikacyjne w celach marketingowych przez podmiot Dorota Pamuła Terapia NDT-Bobath, NIP 678 26 66 169 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz że zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, poprawiania oraz usunięcia.